Magadat megbetegíteni nem csak ultrafeldolgozott ételekkel tudod. Az emocionális toxinok olyan ravaszul kúsznak a bőröd alá, cseppenként adagolva a mérget, hogy gyakran már nem is tudod, mikor, milyen gondolattal az kezdődött az az állapot, amiben most olyan reménytelennek, csüggedtnek érezed magad. A helyzetet azért sem túl rózsás, mert ezekre a toxinokra épp úgy rá lehet kattanni, mint a morfiumra. Egy idő után pedig egy olyan spirálba kerülhetünk, amikor szinte „imádunk” szenvedni.
Milyen mentális jelei lehetnek annak, hogy negatív gondolatokkal mérgezed ez elmédet (és végső soron a testedet is)?
- az olyan, folyamatos belső monológok, mint az „én nem vagyok elég jó”, vagy a másik fele, amikor „csak én tudom jól”,
- az önostorzás vagy a kontrollmánia,
- amikor hajlamos vagy még a legapróbb dolgokat is túlanalizálni,
- vagy ha félelmekkel küzdesz, gyakorta szorongsz.
Márpedig ezekből nincs az a dózis, ami hosszú távon biztonságos lenne. Ha tartós változtatás szeretnél elérni az életedben, az a változtatást támogató gondolkodásmód nélkül nem megy. Ezen alapszik az összes, általam is tanított életmód stratégia. Ehhez azonban először pontosan tisztában kell lenned azzal, hogy jelenleg milyen gondolatokkal táplálod az elmédet.
Simonfi Ági, pilates edzőtől és mentortól tanultam egy technikát, amivel te is tetten érheted az ólálkodó, mérgező gondolataidat. Figyeld meg magad a mai napon – vagy teheted ezt akár több napon keresztül is. Néhány óránként állíts be magadnak egy emlékeztetőt, s mikor az megszólal, vesd papírra azt a gondolatot, ami épp abban a pillanatban a fejedben motoszkált. Érdekes dolgokkal fogsz szembesülni a nap végére.