A rendszeres testmozgás – ami nem feltétlen edzést jelent – megnöveli a glutationszintedet és immunszabályozó endorfinhormonokat termel. Az endorfin-, vagy ismertebb nevén boldogsághormon, azon túl, hogy remekül érzed tőle magad, bónuszként még fájdalomcsillapító hatással is bír. Na, de mi is az a bizonyos glutation és miért olyan fontos számodra?
A glutation legfontosabb feladata a szabályozó T-sejtek egészséges működésének biztosítása. Márpedig a T-sejtek, amennyiben megfelelően el vannak látva tápanyaggal, képesek megakadályozni az autoimmun megbetegedéseket, illetve korlátozni különféle gyulladásos folyamatokat is.
A glutationnak azonban nem csupán immun-kiegyensúlyozó szerepe van, de a bélfalad sejtjeinek regenerálódásában is részt vállal.
Mindezek mellett még a testedben zajló méregtelenítési folyamatoknál is strázsál, hiszen a menet közben képződő szabadgyököket semlegesíteni tudja.
Hogyan biztosíthatod szervezeted számára a glutation-utánpótlást a testmozgás mellett?
Például étrendi forrásokkal. Olyan friss, polifenolokban gazdag gyümölcsök és zöldségek napi étkezésedbe való beillesztésével, mint
- a bogyósok,
- az őszibarack,
- a körte,
- a gránátalma,
- a lila édesburgonya,
- a brokkoli,
- a káposztafélék,
- a fokhagyma vagy
- a spenót.
Azonban nem csupán a gyümölcsök és zöldségek tudnak számodra megfelelő glutationforrást biztosítani. A nyers, legeltetett forrásból származó tej, a fermentált tejtermékek, valamint a kollagéngazdag állati részek rendszeres fogyasztásával is emelheted személyes „glutationbankod” egyenlegét.