Az előző bejegyzésben megismert Helicobacter pylori tökéletes felderítéséhez már a nehéztüzérséget kell bevetni, székletvizsgálattal, urea kilégzéses teszttel, illetve vérvizsgálattal, ha alapos gyanú merül fel – például a tünetek alapján – hogy a gyomrodban garázdálkodik. Rossz hírem van: ezeket a teszteket bizony együttesen kell elvégezni ahhoz, hogy ne kapjunk esetleg álnegatív eredményt.
Megszabadulni ettől a makacsul ragaszkodó patogéntől egyrészt orvosi kompetencia lehet. Másrészt viszont, a gyökérokoktól elindulva, egy funkcionális szemlélet mentén is sokat tudsz tenni annak érdekében, hogy kétszer is meggondolja, vissza szeretne-e térni a gyomrodba.
Az olyan növényi hatóanyagokat, mint a brokkolicsíra, a vörösáfonyalé, illetve a rendszeresen fogyasztott kénes zöldségek például nem igazán kedveli a Helicobacter pylori, ezekkel, illetve a Saccharomyces boulardii nevű jófiú újratelepítésével tehát fel tudod venni vele a küzdelmet, egy biofilm oldás, illetve széles spektrumú növényi antibiotikum kúra után. Mindezt természetesen szakértői segítség mellett, hiszen nem mindenki számára javasoltak ezek a módszerek, és adagolásuk is egyénre szabott. A többi pedig már leginkább türelem, illetve az életmód stratégiák követésének a kérdése.
Ha úgy érzed, segítségre van szükséged a gyökérokok felderítésehez, illetve a funkcionális szemlélet mentén történő megoldáshoz, válassz mentortámogatási csomagjaim közül, vagy jelentkezz online konzultációra!