Dr. Terry Wahls filozófiája szerint az étkezéseidbe beillesztett zöldségek gazdag tápanyagtartalma nemcsak a sejtjeid, hanem az egész tested egészségéhez hozzájárulhat. A napi zöldségbeviteled növelésével intenzíven tudod támogatni a szervezeted működését – még akkor is, ha még egyelőre csak a paradicsom-paprika-jégsaláta háromszögben gondolkodsz.
Apránként tudsz elindulni innen, nem kell rohannod. Első lépésként javaslom, hogy igyekezz mindig idényzöldségeket választani! Nézz szét a piacokon mert ilyenkor kapható például
• számos káposzta- és kelféle, a brokkoli, a karfiol, a karalábé, a kerékrépa, a retek,
• a cékla, a sütőtök, a sárgarépa, a paszternák, a petrezselyemgyökér,
• számtalan féle hagyma, burgonya, édesburgonya és gomba is.
Ha pedig nincs piac a közeledben, akkor a bio mélyhűtött zöldségeket érdemes szemügyre venned.
Próbálj meg minden étkezéshez tenni belőlük egy keveset a tányérodra! Ne akarj mindent egyszerre: egy-két párolt brokkolirózsa, egy kis reszelt cékla, vagy néhány kocka sütőtök is elegendő lehet először. A lényeg, hogy ne érezd „soknak” az elején, ha eddig nem kóstoltad némelyiket, vezess be új ízeket.
Tudom, hogy a nyers saláta sokaknak nem a kedvence és őszintén szólva, megértem, ha nem akarsz „legelni”. Az imént felsorolt zöldségeket azonban tudod főzni, párolni, pürésíteni vagy krémesíteni is. Egy tartalmas zöldségleves, vagy krémleves például tökéletes megoldás.
Tegnap én alaplében főtt brokkoli-cukkini krémlevest ettem ebédre, amit pirított lazackockákkal tálaltam. Mellé hűtött rizs volt most itthon, de te nyugodtan tehetsz a levesedbe is akár néhány kocka burgonyát vagy édesburgonyát.
Tekints új szemmel a zöldségekre: itt az ideje, hogy ne csupán „mellékszerepet” kapjanak a tányérodon.
Ízlések változnak, szokások formálódnak, nem véletlen mondom itthon is a gyerekeimnek: évente legalább egyszer érdemes újra kóstolni azokat az ételeket is, amelyekért addig nem rajongtak. Végső soron a puding próbája is az evés, hát nem igaz?